Stáž v Českom centre

České centrum v Bratislave hľadá stážistu/ku so záujmom o získanie skúsenosti v oblasti grafiky, PR a produkcie akcií na Slovensku. Radi by sme v našom malom tíme privítali človeka, ktorý rád pracuje s webom a facebookom, je komunikatívny a pomôže nám s dokumentácií akcií.

Termíny stáže:

  • január – marec 2021 (minimálne 3 mesiace)
  • apríl – jún 2021 (minimálne 3 mesiace)
  • september – december 2021 (minimálne 3 mesiace)

Náplň stáže:

  • PR komunikácia, tlačové správy,
  • dokumentácia akcií popripravovaných ČC (výstavy, filmové projekcie, diskusie, literárne čítania),
  • administratívna práca,
  • aktívna účasť na príprave Noci literatúry na Slovensku (jar 2020),
  • práce s redakčným systémom.

Požiadavky:

  • praktická skúsenosť v oblasti médií vítaná,
  • záujem o kultúru,
  • výborná znalosť češtiny,
  • pokročilá znalosť práce na počítači,
  • samostatnosť, organizovanosť, trpezlivosť a dôslednosť,
  • skúsenosti s vytváraním foto a video dokumentácie vítaná.

Stážistom ponúkame:

  • zoznámenie sa s živou kultúrnou scénou Bratislavy,
  • získanie pracovných skúsenosti z oblasti administratívy i kultúrneho managementu,
  • možnosť vyskúšať si samostatnou produkciu vybrané kultúrnej akcie (podľa dohody),
  • získanie nových kontaktov.

V prípade zajmú o prvé obdobie nám, prosím, zašlite prehľad Vašich doterajších skúsenosti a motiváciu pre stáž na e-mail [email protected]. Svoje dokumenty samozrejme môžete zasielať priebežne aj naďalej. Jedná sa o neplatenú stáž, odporúčame hlavne študentom s nárokom na grant (napr. Erasmus). ČC Bratislava nemá možnosť poskytnúť či zaistiť ubytovanie.