Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

19.10.2004 0:00 - 0:00

TEATRO NOVOGO FRONTA- KDO SE SEM DÍVÁ

Hosťovanie divadelného súboru Teatro novogo fronta ktorého predstavenia sú pôsobivé vďaka škále rôznorodosti - od pouličného divadla a improvizovaných scén až po vzrušujúce a režírované hry na klasických divadelných scénach. Divadelní kritici popisujú prácu divadla ako "horkou taneční grotesku", "tanec na hranici", alebo porovnávajú pohybovú stránku TNF s butó. V Bratislave sa TNF predstaví monodramatickou hrou v podaní Iriny Andreevy "Kdo se sem dívá" a v Žiline alegóriou o apokalyptickej katastrofe ľudských prianí a konci sveta "Phantommysterie". Viac informácii o div. súbore

eatr Novogo Fronta pochází ze St. Peterburgu v Rusku, kde byla tato divadelní společnost založena v roce 1993. Jejich první práce vycházely z experimentu na poli vztahu mezi tělem umělce - jediného materiálu užívaného umělcem - a prostorem kolem něj. V roce 1994 se natrvalo přesídlili do Prahy.

První představení "Vremja Durak" (Čas Hlupák , 1994) bylo uvedeno na jejich prvním evropském turné a jeho tématem byl strach z toho, co může přinést budoucnost v Rusku. Po úspěchu inscenace a celého turné se TNF usadil v Praze. A jak čas plynul v souboru se vystřídali umělci z České republiky, Japonska, Ruska, Kanady, Itálie, Slovenska, Německa, Francie, Sardínie, Švédska, Jugoslávie, Toga a Polska. V současné době tvoří TNF 5 stálých členů z České republiky, Slovenska a Ruska.

Kreativita a prezentace představení TNF je působivá jak díky škále tak i různorodosti, od pouličního divadla a improvizovaných scén až po vzrušující a režírované hry na klasických divadelních scénách. Divadelní kritici popisují práci divadla jako "horkou taneční grotesku", "tanec na hranici", nebo srovnávají pohybovou stránku TNF s butó. Od svého založení TNF odehrál stovky představení po celé Evropě od Ruska přes Velkou Britanii až k italské Sardínii a v současnosti je divadlo pozváno k návštěvě Středního Východu a Asie.

Na svém repertoáru má TNF v současné době čtyři další inscenace (Primární symptomy ztráty jména, Kdo se sem dívá, Petrouchka a nejnovější představení Dias De Las Noches - premiéra 27.11. 2003 Národní divadlo Minsk, Bělorusko).

K jeho největším úspěchům od založení v roce 1993 patří projekty Vremja Durak (´94), Fabrika Ljudi (´96), Olověná mlha (´97), Petrouchka (´02) se kterými odehrálo stovky představení po celém světě a sbírá ocenění na předních světových festivalech nezávislého divadla.

V současné době tvoří jádro TNF 3 stálí členové: Aleš Janák (Česká republika) umělecký šéf souboru, Irina Andrejeva (Rusko) a Yurij Gertsman (Rusko). Na jednotlivých představeních divadla spolupracují s širokou škálou performarů, výtvarníků, muzikantů a dalších umělců z celého světa.

Na svém repertoáru má TNF v současné době pět inscenací (Primární symptomy ztráty jména, Kdo se sem dívá, Petrouchka, představení Dias De Las Noches - premiéra 27.11. 2003 Národní divadlo Minsk, Bělorusko) a nové pouliční představení Phantomysteria - premiéra 7. 10. 2004, Staroměstské náměstí Praha, v rámci festivalu "příští vlna / next wave"

Místo konání:

Prepoštská 6
P.O. Box 348, 814 99 Bratislava
Slovenská republika

Datum:

19.10.2004 0:00 - 0:00

Organizátor:

Asociácia združení A4