Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

29.9.2016 19:00

La Putyka v Bratislave

S inscenáciou La Putyka sa pražský súbor Cirk La Putyka zúčastnil svetových festivalov v Sydney, Šanghaji, Sarajeve, Edinburghu a pozbieral množstvo cien. „La Putyka je hospodský nový cirkus," približuje svoj projekt Rostislav Novák, český herec, performer, akrobat a bábkar. Predstavenie inšpirované francúzskym novým cirkusom vychádza z českých reálií „hospodského“ života. Účinkujú herci, tanečníci, muzikanti a akrobati.

Kombinace akrobacie, tance, loutek a sportovních výkonů v originálním pojetí nového cirkusu, jenž nahlíží na atmosféru české putyky skelným pohledem střízlivého půllitru. Hospodská fantazie a změněná realita, na chvíli přestávají platit fyzikální zákony a hosté jsou svědky nečekaných akrobatických, hudebních i pohybových jevů.

Délka: 75 min

Vhodné pro děti od: 7 let

Premiéra: 21. 4. 2009

Co se honí v hlavách hospodských štamgastů, předvádějí mistři ČR v akrobatických skocích na trampolíně, profesionální tanečníci nebo mistr bojového umění wu-shu. Originální pojetí inscenace vychází z českých reálií hospodského života.

„La Putyka je hospodský nový cirkus,” přibližuje svůj projekt Rostislav Novák. Představení je doprovázeno živou hudbou tria Vojtěch Dyk / Andrej Rády, Jakub Prachař / Jan Balcar a Jan Maxián / Pavel Skála, která není pouhým doprovodem, ale samostatnou jednotkou, jež dodává „šťávu“ pohybovým akcím.

Ocenění

Nominace na Total Theatre Awards, Fringe festival 2011, Edinburgh

Cena Sazky a divadelních novin 2009

Cena festivalu Skupova Plzeň 2010 - hudba, režie, herecký výkon

Nominace na ceny Alfréda Radoka 2010 ve 3 kategoriích

Divadelní inscenace roku 2009

Cena diváka festivalu Young for Young

Cena festivalu Next Wave

"La Putyka nabízí skvělou zábavu, kde se jeden výstup přelévá do druhého, nápad stíhá nápad, publikum nemá nejmenší možnost se nudit a přizvaní umělci jsou skutečnými mistry svého oboru." Markéta Dolníčková, Divadelní noviny, listopad 2009


Vstupenky na představení
zde

Foto (c) archiv Cirk La Putyka

Místo konání:

Bratislava, Mestské divadlo POH, Laurinská 20

Datum:

29.9.2016 19:00

Organizátor: