Česká centra, Czech Centres

Kariéra v ČC

České centrum v Bratislave hľadá stážistu/ku so záujmom o získanie skúsenosti v oblasti grafiky, PR a produkcie akcií na Slovensku. Radi by sme v našom malom tíme privítali človeka, ktorý rád pracuje s webom a facebookom, je komunikatívny a pomôže nám s dokumentácií akcií.

Termíny stáže:

január  – marec 2020 (minimálne 3 mesiace)

apríl – jún 2020 (minimálne 3 mesiace)

september – december 2020 (minimálne 3 mesiace)

INFORMÁCIE K STÁŽI

Náplň stáže:

● PR komunikácia, tlačové správy,

● dokumentácia akcií popripravovaných ČC (výstavy, filmové projekcie, diskusie, literárne čítania),

● administratívna práca,

● aktívna účasť na príprave Noci literatúry na Slovensku (jar 2020),

● práce s redakčným systémom.

Požiadavky:

● praktická skúsenosť v oblasti médií vítaná,

● záujem o kultúru,

● výborná znalosť češtiny,

● pokročilá znalosť práce na počítači,

● samostatnosť, organizovanosť, trpezlivosť a dôslednosť,

● skúsenosti s vytváraním foto a video dokumentácie vítaná.

Stážistom ponúkame:

● zoznámenie sa s živou kultúrnou scénou Bratislavy,

● získanie pracovných skúsenosti z oblasti administratívy i kultúrneho managementu,

● možnosť vyskúšať si samostatnou produkciu vybrané kultúrnej akcie (podľa dohody),

● získanie nových kontaktov.

V prípade zajmú o prvé obdobie nám, prosím, zašlite prehľad Vašich doterajších skúsenosti a motiváciu pre stáž na  e-mail ccbratislava@czech.cz, najlepšie do 31. 10. 2019. Svoje dokumenty samozrejme môžete zasielať priebežne aj  naďalej. Jedná sa o neplatenú stáž, odporúčame hlavne študentom s nárokom na grant (napr. Erasmus). ČC Bratislava nemá možnosť poskytnúť či zaistiť ubytovanie.

Naši partneri