Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

Všetky novinky

Prednáška Jakuba Berdycha v Satelite

Ateliér Sklo Vysokej školy výtvarných umení a Slovenské centrum dizajnu organizujú prednášku dizajnéra Jakuba Berdycha, ktorý predstaví tvorbu štúdia Qubus Design studio. Prednáška sa bude konať v Galérii Satelit 15. novembra o 17.30 .

"V roce 2002 otevírá Jakub Berdych design shop s názvem Qubus a myšlenkou vytvořit nestandardní místo, prezentující především současný český a konceptuální design světových jmen a značek. Ve stejném roce pak společně s Maximem Velčovským zakládají Qubus Design studio.
Pod značkou Qubus tak vzniká celá řada prací, ucelených kolekcí a produktů, dnes signifikantních pro jejich tvorbu a rukopis. Společně se podílejí na budování značky a jejího přesahu za hranice Čech. Studio se také zaměřuje na realizace v oblasti interiéru, architektury a grafického designu.
V roce 2008 je spolu s galerií současného umění DOX v Praze otevřen i DOX by Qubus gallery shop, nabízející vedle zvučných jmen a mezinárodních značek, ucelený výběr současného českého designu a užitého umění.
V současnosti studio nadále pracuje na budování své značky, presentaci v zahraničí a na interiérových a architektonických realizacích."

Viac o štúdiu: http://www.qubus.cz/cs/