Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

28.9.2020 - 1.10.2020

Zázračný oriešok 2020

Od 28. září do 1. října se v Piešťanech pojedenácté uskuteční mezinárodní festival Zázračný oříšek 2020. Kniha v rozhlase - rozhlas v knize. Čeští hosté na festivalu rozhlasových pohádek: autoři dětských knížek Zuzana Pospíšilová (Černobílé přebalu dědovi povídačky) a Tomáš Končinský (překlep a Škraloup, Cesta z ošemetná) a studenti Divadelní fakulty JAMU v Brně pod vedením Dany Klementově.

 

 

Piešťany se přemění na velké pohádkové město vítající nejen děti, ale i ty, kteří z pohádky stále nevyrostla. Soutěžit bude 18 titulů v kategoriích monologických pohádky, pohádkové hry a rozhlasové hry pro rodinu, které Rozhlas a televize Slovenska odvysílala v uplynulých dvou letech. Festival přinese setkání s tvůrci rozhlasových pohádek, spisovateli, vydavateli, herci. Návštěvník se může těšit na divadelní představení, workshopy s předními ilustrátory, výstavy a jejich vernisáže, zda vyhodnocení mezinárodní soutěže dětských výtvarných prací.

Chybět nebude ani promítání animovaných pohádek a filmů, workshop animovaného filmu, živé vysílání více rozhlasových programových služeb Českého rozhlasu i televizní Dvojky, prezentace programů pro děti i dospělé Rádia Regina - Západ, Rádia Junior, Rádia Devín a zábavné pořady Rádia Slovensko Zkouška sirén, nebo pohádkové zpívání a listování v knihách s televizními Smajlíkovcami.

 

Program festivalu: www.facebook.com

 

Víc informáci: www.kniznica.sk

Foto (C) Mestská knižnica mesta Piešťany

 

 

Místo konání:
Piešťany, Mestská knižnica, Školská 19
Datum:

Od: 28.9.2020
Do: 1.10.2020

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce