Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

18.10.2019 - 19.10.2019

WhatCity? Město bez odpadu

V současnosti se často vyrábějí produkty s nízkou kvalitou a trvanlivostí, rozbijí se po roce až dvou, někdy se z nich už v době konzumace stane odpad, například když si otevřeme plechovku s pitím. Letošní ročník WhatCity? představí dva hosty z Institutu cirkulární ekonomiky a to Vojtěcha Voseckého, který vysvětlí projekt Circular Scan Praha. Soňa Jonášová zase představí projekt pro Využití CNG v městské dopravě města Brna.

S odpadem v dnešní době nezacházíme dobře. Často končí na skládkách nebo ve spalovnách a kvůli tomu pak zbytečně přicházíme o suroviny a zdroje. Cirkulární ekonomika nabízí alternativu, propaguje svět, ve kterém odpad neexistuje, odpad je v něm zdrojem. Suroviny kolují v nekonečných cyklech a ideálně bez ztráty na kvalitě.

INCIEN (Institut cirkulární ekonomiky) je nevládní nezisková organizace, která se zaměřuje na inovativní environmentální management. Manažer organizace Vojtěch Vosecký promluví  o projektu Circular Scan Praha. Ten odstartoval minulý rok a jeho úkolem byla podrobná analýza materiálových toků hlavního města a najít řešení, která by posílila soběstačnost města a zároveň naplnila vizi přechodu města na cirkulární ekonomiku. Zakladatelka a ředitelka INCIEN Soňa Jonášová zase představí projekt pro Využití CNG v městské dopravě města Brna.

 

Zdroj: whatcity.sk

Viac informácií o podujatí: whatcity.sk

foto (C)  WhatCity?

 

 

Místo konání:

Bratislava

Datum:

Od: 18.10.2019
Do: 19.10.2019

Organizátor: