Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

13.2.2020 18:00

Uvedení knihy Alice Koubová Myslet z druhého místa

Alice Koubová představí téma své knihy Myslet z druhého místa prostřednictvím rozhovoru s filozofem Petrem Šourkem, redaktorem stanice Vltava ČRo. Autorka se snaží ukázat, že důsledky performativního obratu, který ve 20. století nastal v umění i ve filozofii nejsou pro filozofii fatální, ale obrozující.

 

Pokud se filozofie začne vnímat bez důrazu na vlastní důležitost a postaví se proti performanci na druhé místo, má šanci transformovat se do odľahčenejšieho a možná odpovědnějšího přístupu k světu. Namísto filozofie obrany se nabízí filozofie saturovaná, závislá, nedokončená, uvolněná od potřeby soustavné sebekontroly a přitom "dostatečně dobrá". Uvedení knihy Alice Koubová je doprovodným programem výstavy Anna DaučíkováWork in progress: 7 situácií / 7 Situations.

Alice Koubová vystudovala filozofii v Ženevě, Paříži a Praze, v současnosti je výzkumnou pracovnicí Filosofická ústavu AV ČR v Praze, zároveň vyučuje na Divadelní fakultě pražské AMU. Zaměřuje se na témata performance filozofie, performance, etiky, subjektivity, integrity a teorie institucí. Své reflexe uplatňuje ve spolupráci s divadelními tvůrci, divadly, v rámci veřejného prostoru a veřejnoprávních institucí.

 

Víc informácí: www.sng.sk

Foto (C) Výstava Anna Daučíková. Work in progress: 7 situácií / 7 Situations, Foto: Martin Deko, SNG

 

 

 

Místo konání:

Bratislava, Esterházyho palác, Námestie Ľudovíta Štúra 4

Datum:

13.2.2020 18:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce