Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

1.2.2019 17:00 - 14.3.2019

Textile Art of Today

Mezinárodní výtvarný projekt Textile Art of Today prezentuje současnou textilní tvorbu v rámci pěti reinstalací ve významných galeriích a návštěvníci ji mohou vidět ve čtyřech státech Evropy (Slovensko, Česko, Polsko, Maďarsko). Návštěvník se ocitá uprostřed uměleckých děl a stává se spolutvůrcem této hry. Může virtuální vstoupit do uměleckého díla a pohybovat se v něm. Snahou projektu je přiblížit návštěvníkům textil jako moderní, dynamickou disciplínu, která překračuje hranice klasického vnímání textilního umění.

Piateho ročníku Textile Art of Today sa zúčastnilo 400 umelcov zo 49 krajín a 5 kontinentov. Kurátorská porota vybrala z 1000 prihlásených diel 121 najlepších. Mottom budúcnosti Textile Art of Today je prepájanie textilného umenia a moderných technológií. Prinášame väčšiu interaktívnosť diel, pri ktorých sa návštevník galérie necíti anonymne, stáva sa súčasťou celej výstavnej expozície. Svetovú premiéru na tejto výstave bude mať aj novinka, ktorá je pripravená pre expozíciu v Danubiana Meulensteen Art Museum a nesie názov Virtuálny vesmír. Je to unikátna prezentácia textilných diel.

Návštevník sa teleportuje na umeleckú planétu. Tu sa ocitá v strede umeleckých diel a stáva sa spolutvorcom tejto hry. Môže virtuálne vstúpiť do umeleckého diela a pohybovať sa v ňom. 

Na V. ročník boli vybratí títo českí autori:

Dominika Sládková, Eva Damborská, Gabriela Pustková, Helena Hošková, Karolína Mrázková.

 

Zdroj danubiana.sk

foto (C) danubiana.sk

 

Místo konání:
Poprad, Tatranská galéria, Hviezdoslavova 12
Datum:

Od: 1.2.2019 17:00
Do: 14.3.2019

Organizátor: