Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

4.9.2020 - 13.9.2020

Současná česká animace: Ateliér animované tvorby zlínské Univerzity Tomáše Bati

Česká centra ve spolupráci s vybranými vysokými školami a filmovými festivaly uvádějí speciální program pásem animovaných filmů, jimiž vzdávají hold současné české animaci. Tentokrát je pro Vás připraven výběr pro děti, i dospělé z Ateliéru animované tvorby zlínské Univerzity Tomáše Bati.

 

 

Univerzita Tomáše Bati – Ateliér animované tvorby

Tradice zlínské animace je dlouhá, ale až v posledních letech Zlín postupně zažil odklon od důrazu na autorskou tvorbu, tedy na vzdělávací proces, který má vychovávat režiséry. Už si neklade za cíl produkci osobitých autorských výpovědí určených pro festivalové publikum, soustředí se především na to, aby si studenti osvojili co nejlépe řemeslné dovednosti, naučili se pracovat v týmu, potkali se se studiovou praxí a začali směřovat svou profesionální dráhu přednostně v užším profilování. I přesto se daří v průběhu studia, především díky absolventským pracím, vytvořit komplexní animovaná díla. Ta se čím dál tím více objevují v soutěžích významných mezinárodních festivalů. 

Jedním z cílů ateliéru je prezentovat nejen tvorbu svých studentů, ale také informovat o tom, jak se má česká animace vůbec. V neposlední řadě kromě mnoha projekcí funguje také série přednášek o tom, jak animovaný film vzniká či jak se (ve Zlíně) učí. 

 

Po bezplatné registraci na platformě Dafilms.cz můžete filmy sledovat po kliknutí na následující odkazy.

Pásmo animovaných filmů pro dospělé

Pásmo animovaných filmů pre děti  

 

 

 

Místo konání:
online
Datum:

Od: 4.9.2020
Do: 13.9.2020

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce