Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

28.10.2020 0:00

Smetanova Má vlast zazní v celém světě

Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK již tradičně ke Dni vzniku samostatného československého státu zařazuje do programu Smetanovu Mou vlast. Koncert se koná každoročně 28. října ve Smetanově síni Obecního domu. Ten letošní sice proběhne bez přítomnosti publika, ale spolu s domácími posluchači jej v přímém přenosu může sledovat i světová veřejnost. Stane se tak díky Českým centrům, partnerům zahraniční prezentace.

 

Jejich prostřednictvím bude koncert streamován do celého světa. Orchestr bude řídit nový šéfdirigent Tomáš Brauner. Stream začne v 18 hodin na YouTube kanálu Pražští symfonikové FOK a na Facebooku FOK.


Den vzniku samostatného československého státu je tradičně jedním z národně nejvýznamnějších svátků v České republice. Slaví se jako připomenutí výročí 28. října 1918, kdy zástupci Národního výboru československého zveřejnili provolání o vzniku Československa a vydali zákon o zřízení samostatného státu. Tento akt se uskutečnil právě v Obecním domě, tedy domovském sídle Symfonického orchestru hl. m. Prahy FOK.

 

28. říjen je klíčové datum, se kterým je nejen doma, ale snad ještě výrazněji  v zahraničí spojena naše novodobá národní identita. A u jejích kořenů zní Má vlast obzvláště silně. Mám radost, že můžeme díky síti pětadvaceti našich českých center v zahraničí zprostředkovat zážitek z této uhrančivé Smetanovy hudby tisícům diváků po celém světě. Interpretační výkon vynikajícího hudebního tělesa Pražských symfoniků se jim bude určitě líbit,“ řekl Ondřej Černý, generálny riaditeľ Českých center.

 

 

 

Tiskovou zprávu ke koncertu si můžete přečíst zde.

 

FOK a Tomáš Brauner © Jan Kolman

 
 

Místo konání:
online
Datum:

28.10.2020 0:00

Organizátor: