Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

28.10.2020 - 15.12.2020

První společné roky

Situace po první světové válce přinesla obrovské změny na politické mapě Evropy. V jejím středu se spojily dva malé národy a vytvořili společný stát - Československo. Stalo se to 28. října 1918. Velkou zásluhu na tom měli zejména dvě silné osobnosti - Tomáš Garrigue Masaryk a Milan Rastislav Štefánik. Kolekce dobových fotografií z archivu České tiskové kanceláře připomíná i další tváře a atmosféru z dob úplného začátku společného fungování Čechů a Slováků. Černobílé snímky ukazují důležité politické schůzky a události, ale i momentky ze života běžných lidí. On-line výstavu najdete na našem fejsbuku a také symbolicky umístěnou v parku na náměstí T. G. Masaryka v Bratislavě.

 

Vlastně je společně píšeme dál, jak dva sousedé, kteří žijí v těsné blízkosti a dobře se znají. Prohlédněte si fotografie a připomeňte si s námi výročí založení Československa. Ať je nám historie příkladem a poučením pro naše další harmonické fungování, i když ne na ploše společného státu, ale v celé Evropě. 


Výstavu u příležitosti státního svátku Den vzniku samostatného Československa připravilo Velvyslanectví ČR na Slovensku ve spolupráci s Českým centrem Bratislava.


Po uvolnění krizových opatření bude výstava putovat po Slovenská městech. 

 

 

 

 

 

 

 

 

Víc fotografií tu.

Zdroj fotografií ČTK

 

 

 

Místo konání:

online

Datum:

Od: 28.10.2020
Do: 15.12.2020

Organizátor:

České centrum