Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

11.11.2014 8:30 - 15:00

Miniturné LISTOVÁNÍ

České centrum vypravuje na miniturné herce Pavla Oubrama a Tomáše Drápelu z oblíbeného projektu Listování, kteří přijedou na bílém koni s pohádkou Patrika Ouředníka O princi Čekankovi a jeho putování za princeznou a s Legendou Z + H o dvou českých cestovatelích, kteří přešli na nákladním autě celý svět. Svatomartinské Listování pobaví děti v knihovnách v Senci, Trnavě a Piešťanech.

O princi Čekankovi - Jak putoval za princeznou a o všelijakých dobrodružstvích , která se mu přitom přihodila, Autor: Patrik Ouředník, Nakladatelství: Dybbuk

Princ Čekanka a jeho věrný oř Zagroškudla se vydávají na cestu za princeznou. Potkají spoustu neobyčejných bytostí – loupežníky, kteří vyloupí cukrárnu, žirafu jménem Teta Běta sedící na stromě, čarodějnici Pucnohu, kapra vyprávějícího vtipy... Originální pohádka známého českého autora vystavěná na klasickém schématu, protkaná velkou dávkou jazykové hravosti, vtipu a nonsensu. Knížka je plná slovních hříček a nečekaných zvratů, které z ní dělají jednu z nejvýraznějších současných pohádek. Seznam zviřátek: medvěd Bloumal, lišák Zrzek, hranostaj Ondřej, zajíc Kuba Kakrlák, veverka Janinka, krtek Vilém, neznámá sova a některá další. Seznam strašidel: čarodějnice Pucnoha, Klemprda, Kudibal a Plivník, polednice a nemodlenka, bludný kořen, bludičky neboli cvendy, jezinky, mátohy a mátožníci, sněhové obludy a příšery a některá další.

Legenda Z+H

Popasovat se s knihami, které více než po padesáti letech upravil nedávný jubilant, Miroslav Zikmund, je opravdová výzva. Cílem tohoto LiStOVáNí bude Hanzelku se Zikmundem přiblížit dnešním generacím, kterým vše připadá tak samozřejmé a netuší, že tihle dva byli a navždy budou opravdoví "frajeři". Legenda Z+H v českém cestopisu nikdy nepomine.

Místo konání:
Senec, Trnava, Piešťany
Datum:

11.11.2014 8:30 - 15:00

Organizátor:

České centrum