Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

13.5.2020 - 30.6.2020

Karel Cudlín & Peter Korček: Města bez nás

Města jsou odrazem naší doby. Jsou živým organismem, který pulzuje životy lidí, kteří v něm žijí nebo jen na čas pobývají. V posledních týdnech se však život ve městech téměř na celé planetě zastavil. Něco, co bychom si jen nedávno nebyli schopni představit, se stalo realitou. Věříme, že nebude trvat věčně, že je to jen krátká epizoda v našich životech, na kterou budeme za čas jen vzpomínat. Proto je důležité, že je zachycena a že si ji budeme moci připomínatna fotografiích ... Náš výběr přináší záběry z česko-slovenských metropolí, Prahy a Bratislavy. Obě stejně zasaženy, obě stejně bez života, který se uchýlil dovnitř. Jen tu a tam je vidět jeho projevy, jeho nezastavitelnou potřebu pulzovat dále. Černobílá Praha ani barevná Bratislava nejsou městy duchů, jsou jen dočasně opuštěné, čekající na nás, dokud vyjdeme ven...

 

Karel Cudlín400 ASA  narozený 1960, je český fotograf a pedagog, legenda české dokumentární fotografie. Vystudoval na FAMU v Praze. Do povědomí veřejnosti se dostal jako jeden z osobních fotografů prezidenta Václava Havla. Ve svých cyklech dokumentoval odsun sovětských vojsk, Ukrajinu, Rómy, nebo povstání ve Valdické věznici. Věnuje se uprchlickému tématu i politickým konfliktům v Izraeli. Byl osmnáctkrát oceněn ve fotografické soutěži Czech Press Photo. Pravidelně vystavuje a jeho fotografie jsou v galerijních sbírkách po celém světě.

 


 

 

 

Peter Korček, narozený 1980. Fotograf, pedagog, doktorand na Institutu tvůrčí fotografie Slezské univerzity v Opavě. Ve své volné tvorbě se věnuje dokumentární fotografii. Zaměřuje se převážně na zkoumání vztahů městského člověka a prostředí, které ho obklopuje a které svou činností i formuje. Těžištěm tvorby je neustále měnící se krajina města, která je v pozitivním i negativním smyslu zasažena rozsáhlými a intenzivními urbanistickými aktivitami člověka. Profesně působil přes dvanáct let jako fotoreportér v několika slovenských vydavatelstvích. Za svou práci získal několik ocenění v rámci soutěží Slovak Press Photo a Czech Press Photo.

 

Tisková zpráva

 

Výstava Českého centra Bratislava bola realizovaná ve spolupráci s Místním úřadem Bratislava Staré Mesto a Velvyslanectvímm České republiky v Bratislavě a schválená Regionálnym úradom verejného zdravotníctva.

 

Foto (C) Peter Korček, Karel Cudlín

 


 

Informace k zapůjčení:

Výstava je k dispozici na zapůjčení od 30.6.2020.
Parametry- 10x oboustranný panel formátu A0. Výstava je vhodná na venkovní instalaci.
V případě zájmu nás kontaktujete ccbratislava@czech.cz

 

 

 

 

Místo konání:

Bratislava, Hviezdoslavovo námestie

Datum:

Od: 13.5.2020
Do: 30.6.2020

Organizátor:

České centrum