Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

4.7.2016 - 4.8.2016

Měsíc autorského čtení v Košicích

Oblíbený středoevropský literární festival zažije svůj 17. ročník. Na své slovenské zastávce v Košicích vysadí i české autory: Doru Čechovu, Tomáša Vůjtka, Ludvíka Němce, Ivu Pekárkovou, Hanu Lundiakovou, Petru Soukupovou, Davida Zábranského, Alenu Zemančíkovou, Janu Orlovou, Irenu Šťastnou a Markétu Hejkalovou. Kromě účasti českých spisovatelů podpoří České centrum v Bratislavě i vydání zvláštní přílohy slovenského Denníku N k letošnímu ročníku. Hlavním organizátorem festivalu je brněnské nakladatelství Větrné mlýny.

Co je MAČ?

Literární festival Měsíc autorského čtení (MAČ) vznikl v roce 2000 v Brně a postupně se rozšířil do dalších měst. Nejdříve v roce 2011 do Ostravy, o rok později přibyla Wrocław s Košicemi a v roce 2015 Lvov.

MAČ zahrnuje dvě hlavní programové linie. Jedna, tak zvaně domácí, reprezentuje literatuty pořadatelských zemí, druhá literaturu jiné země, která je v daném roce čestným hostem. MAČ tak denně představuje dva spisovatele: čestného hosta a autora či autorku z Česka, Slovenska, Polska a Ukrajiny. Akce se po jedenatřicet dní nepřetržitě stěhuje z jednoho pořadatelského města do druhého. Celkem se v každém z nich představuje šedesát dva spisovatelů.

 Místa konání: 

 Brno: Divadlo Husa na provázku,

Zelný trh 9;

Wrocław: Mediateka,

pl. Teatralny 5.

Ostrava: Absintový klub Les,

Střelniční 2;

Košice: Kasárne/Kulturpark,

Kukučínova 2;

Lvov: Dzyga,

vulytsya Virmenska 35;

 

 

 

 

 

 

Organizátoři

 Větrné mlýny

Knižnica pre mládež mesta Košice

Мистецька Рада "Діалог"

Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu

 

Místo konání:
Košice, Knižnica pre mládež mesta Košice, Kukučínova 2
Datum:

Od: 4.7.2016
Do: 4.8.2016

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce