Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

20.2.2020 18:00 - 11.3.2020

Architektura konverzi / Česko / Slovensko 2005-2015

Téma bývalých industriálních budov rezonuje ve společnosti hlavně díky projektům konverzních opuštěných skladů, textilek, továrenských hal, pivovarů, hutí či elektráren. Upozorňuje na možnosti, představuje aktuální témata architektury a urbanizmu, rezonuje se současnými tendencemi v umění. Zaplňuje prázdnotu, která zůstává po mizící industriální éře. Výstavu připravila Galerie Jaroslava Fragnera v Praze.

 

 

Realizace, které byly do bilančního projektu Architektura konverzí zahrnuty, museli splnit náročná kritéria ve vztahu k odkazu původního využití a hodnoty. Projekty jsou rozděleny podle nově definované funkce: od staveb užitkových (kanceláře a sklady), či komerčních (obchody a restaurace), přes rezidenční (byty, hotely), po veřejně přístupné (muzea, knihovny) a přechodné, které jsou jen dočasně zpřístupněny, nebo jsou využívány pro tzv. iniciační projekty, nezřídka spojené s kulturou a dalšími tvůrčími obory.


"Výstava a publikace nejsou jen souborem efektních staveb - odrážejí i společenskou atmosféru v níž budovy přeměnou procházeli, zda procházejí,"upřesňuje Benjamin Fragner, vedoucí Výzkumného centra průmyslového dědictví FA ČVUT v Praze.

 

Vstup voľný

 

 

Organizátor:

design factory

Galerie Jaroslava Fragnera v Prahe

Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

 

Víc informácií: www.designfactory.sk

Foto (C) design factory

 

 

Místo konání:

Bratislava, design factory, Bottova 2

Datum:

Od: 20.2.2020 18:00
Do: 11.3.2020

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce