Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

7.6.2017 - 11.6.2017

Bratislava Design Week

Mezinárodní festival současného designu BADW otevírá svůj 9. ročník. Tématem roku 2017 je LIMIT. Své limity a jejich překonávání v oblasti skla a porcelánu, šperku a oděvní kompozice přijede představit i několik předních českých designérů.

V duchu známých Design Weeks představuje BADW to nejzajímavější nejen ze slovenského designu. BADW 2017 má tři staroměstské centrály: v Zoya Gallery na Ventúrské 1 budou mezinárodní kurátorské projekty, na Laurinské 14 nad Urban Housem budou situovány instalace OPEN CALL a v goticky velkolepých Klariskách se budou návštěvníci setkávat při moderovaných akcích, diskusích a koncertech.

Vaší pozornosti doporučujeme:

Jakub Berdych – propagátor českého designu v zahraničí, držitel několika ocenění Czech Grand Design a majitel úspěšné značky Qubus (design shop a studio) se ve svých posledních kolekcích věnuje především konceptuálnímu designu v tradičních českých materiálech, jako je sklo a porcelán.

Martin Rohal – absolvent Grafického a tvarového designu obalů na Střední škole uměleckého průmyslu v Ústí nad Orlicí a knihařského odboru na Vyšší odborné škole grafické v Brně v současnosti studuje interiérovou tvorbu na Vyšší odborné škole uměleckoprůmyslové v Praze. Kromě toho se věnuje vlastní volné tvorbě, kterou se snaží provázat s různými tradičními řemesly. Na BADW 2017 bude prezentovat skleněné vázy Boule, které se pro něj staly průlomovou prací a určily jeho další směřování.

Tadeáš Podracký a Markéta Kratochvílová – ani jeden nechce být limitován označením designér. Jejich tvorba se soustřeďuje na objevování, výzkum. Tadeáš má blíže k objektu / produktu a pracuje v limitovaných edicích. Markéta sebe označuje jako body architektku a pracuje s tělem jako s intimním prostorem, do kterého umisťuje své specifické šperky a oděvní kompozice. Je v nich něco archetypálního i kosmického zároveň. Získali několik ocenění, Markéta na aktuálním Czech Grand Design 2016 ocenění Designér šperku roku.

Kateřina Plamitzerová – módní návrhářka a absolventka UMPRUM vyhrála Talent Card na Prague Fashion Weeku. V záplavě tendenčního minimalismu a architektonických střihů působí její vzdušné róby  jako starodávný příběh, do kterého se můžete začíst jako do středověké či barokní báje: romantické, temné a nejednoznačné.

http://www.bratislavadesignweek.sk/

https://www.facebook.com/bratislavadesignweek/

 

Místo konání:

Datum:

Od: 7.6.2017
Do: 11.6.2017

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce