Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

22.9.2014 0:00 - 28.9.2014 0:00

Bratislava Design Week, festival designu

Prestižní mezinárodní festival designu s velkou českou účastí a doprovodným programem. Cílem je představení novinek designu s přesahem do jiných druhů umění. Z Čech se představí deform, OKOLO, Belka, pražský Design SUPERMARKET, Ventolin, Tomino a Myslivec, Ateliér produktového designu Zlín a další. Festival se bude poprvé konat ve Starém Městě, Organizátor: oz punkt.

Druhý ročník výběrového mezinárodního festivalu Bratislava Design Week bude opět intenzivním svátkem současného designu. Jeho program je koncipován tak, aby zaujal širokou veřejnost, odborníky i fanoušky. Hlavní novinkou letošního ročníku je nová centrála - v minulosti se Bratislava Design Week (dříve Dizajnvíkend) konal v historických prostorách Pisztoryho paláce na Štefánikově a v čtvrti kolem hlavního nádraží. V roce 2014 se poprvé přesouvá do Starého Města.

O. z. Punkt - organizátoři festivalu - se rozhodli pro jeho potřeby vyčistit a dočasně zpřístupnit již několik let nepoužívaný objekt budovy na Laurinská ul. č. 14, která fungovala např. jako sídlo katedry scénografie VŠMU či sídlo katedry architektury VŠVU v 90 tých letech. Moderní architektura stavby kontrastuje s okolní historickou zástavbou, ale vzájemně se neruší, do řadového bloku je zasazena citlivě a uvážlivě. Se současným designérským obsahem vytvoří ve Starém Městě velmi mladou zónu!

Hlavním tématem tohoto ročníku festivalu je práce. Na ni bude reagovat velká mezinárodní výstava a konference In the midl Design Forum, která je diskusní a přednáškovou platformou festivalu, na níž se představí v mezinárodním line up OKOLO. O práci se ale nebude jen diskutovat či design s tématem práce zažívat prostřednictvím výstavy (deForm), festival se bude nést ve znamení výrazně pracovní nálady - připravujeme množství atraktivních workshopů se zahraničními i domácími designéry, určených pro děti i dospělé.

Na Bratislava design Week tradičně vystavují svou najvovšiu tvorbu v sekcích Design Lab, Solid Area, School Area (ZLÍN) vybraní lokální designéři, designérské značky, výrobci, prodejci i studenti designu. Festival je otevřen i experimentálním projektům, které propojují design is jinými obory jako je film, literatura, volné umění a podobně. Součástí bude i módní prehliadka na níž se představí i česká oděvní značka Belka. Součástí BADW bude speciální edice pražského DesignSUPERMARKETU - kde bude zastoupeno více než 40 českých značek.

www.bratislavadesignweek.sk 

Místo konání:

Laurinská 14, Bratislava

Datum:

Od: 22.9.2014 0:00
Do: 28.9.2014 0:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce