Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

29.5.2015 - 31.5.2015

BRAK knižní festival

BRaK = BRatislava + Knihy název bratislavského knižního festivalu. V programu bude i letos podstatná česká účast. Kromě prezentace malých českých nakladatelů budou mezi hosty například Martin Pecina s přednáškou o typografii a knižním designu, dále Martin Machovec s přednáškou o Egonovi Bondym, exilový autor Patrik Ouředník. Na festivale se představí i autoři Dějin Československého komiksu. Jako speciální hudební host vystoupí Plastic People of Universe.

Nosné téma druhého ročníku festivalu BRAK je "exil". Pod tímto pojmem zpravidla rozumíme situaci, která člověka přinutí opustit zemi, v níž se narodil, nebo se kterou se cítí vnitřně spjatý. Nejčastěji hovoříme o exilové literatuře s souvislosti s knižní kulturou před rokem 1989. Exil však nemusí nutně znamenat jen nucený odchod ze země.

Více info: http://www.brakfestival.sk/ 

Vrámci festivalu se můžete těšit i na akci spojenou s funkcionalistickým obchodním domem Dunaj, který se původně jmenoval Bohuslav Brouk.
Úvodní slovo a čtení z textů Zlobivého dítěte čs. avantgardy Bohuslava Brouka čte editor Viktor A. Debnár. Následuje přednáška historičky architektury Henriety Moravčíkové spojená s prohlídkou budovy.
kdy: čtvrtok 28. května 2015 o 18 hod.
Kde: KC Dunaj, Nedbalova 3, Bratislava

Místo konání:

Pistoryho palác, Štefániková 25

Datum:

Od: 29.5.2015
Do: 31.5.2015

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce