Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

1.6.2017 - 4.6.2017

BRaK – Bratislavský knižný festival

Od 1. do 4. června se v Bratislavě uskuteční již čtvrtý ročník největší mezinárodní přehlídky knižního umění na Slovensku. BRaK - Bratislavský knižní festival nabídne i tentokrát pestrý program složený z autorských setkání, diskusí, scénických čtení, koncertů, workshopů a výstav. Významnou součástí akce bude i letos prodejní výstava knih více než tří desítek malých vydavatelství ze Slovenska, z Česka a dalších zemí.

Z programu vybíráme:

Sobota 3. června

Hosty diskuse Michala Havrana o budoucnosti knihoven v éře digitálních archivů a odvěkém snu člověka shromáždit všechno poznání lidstva na jednom místě budou pražský spisovatel, držitel ceny Magnesia Litera Michal Ajvaz, filozof a vysokoškolský profesor Miroslav Marcelli a v Amsterdamu působící publicista, intermediální umělec a zakladatel portálu Monoskop Dušan Barok.

Domácí tradici literárního nahlížení za zrcadlo si připomeneme skrze dramatizovaný program, sestavený ze scénářů předního člena Československé surrealistické skupiny Vratislava Effenbergera pod názvem Tlučte hrbaté. Scénické čtení pro tři pseudoherce a nesouvisející projekci uvedou básníci Ondřej Škrabal, Ondřej Buddeus a Olga Pek z časopisu Psí víno.

Sobotní program bude patřit vystoupení pražského Agon Orchestra s programem Typornamento, který je poctou intermediálnímu umělci a průkopníkovi nové hudby na Slovensku Milanu Adamčiakovi. Koncert je doprovodnou akcí profilové výstavy nedávno zesnulého umělce v SNG, která koncert spolupořádá.

Kompletní program čtvrtého ročníku Bratislavského knižního festivalu najdete na stránce www.brakfestival.sk. Aktuální dění kolem BRaKu můžete sledovat i na profilové stránce festivalu na Facebooku.

 

Místo konání:

Bratislava, Divadlo Aréna, Viedenská cesta 10

Datum:

Od: 1.6.2017
Do: 4.6.2017

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce