Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

3.10.2017 - 22.10.2017

Bet Orten a Veronika Ruppert: Slow Up a Není zač...

Před českou ambasádou na Hviezdoslavově náměstí si docela bezbariérově můžete prohlédnout dvě výstavy fotografií umělkyně Bet Orten, které vznikly pro OLD´S COOL v letech 2015-2017. Slow Up představuje práce českých designérek na dvojiicích věkově rozdílných dám. Není zač... je apelem na vstřícnost vůči generaci prarodičů, potýkající se s nástrahami života ve městě.

Slow Up je výzvou k zamyšlení se nad uspěchaností a zbytečnou nadprodukcí dneška. Zkuste zpomalit a setkat se s krásnou módou z jedinečných materiálů, které by bez zájmu designérů skončily jako odpad. Vedle designérek a jejich múz můžete na jedné z fotografií vidět i hudebnici Sáru Vondráškovou aka Never Sol. Ostatní múzy na fotografiích jsou členky sboru Elpida a je tam také pletařka Ponožek od babičky. Výstava a módní přehlídka Slow Up byly součástí mezigenerační přehlídky OLD’S COOL 2016 a vznikly ve spolupráci s novinářkou a kurátorkou Veronikou Ruppert (Radio Wave, Modeschau).

Bet Orten  

Tvorba současné mladé fotografky Bet Orten osciluje mezi módní fotografií, dokumentem, portrétem a krajinnou tvorbou. Laureátka ceny Czech Grand Design 2012 v kategorii Fotografka roku sama svou tvorbu označuje jako „intuitivní inscenovanou fotografii“. Jej fotografie působí jako poetické obrazy. Svoje zkušenosti a praxi sbírala převážné v zahraničí. Žila v New Yorku, kde krom jiného pracovala jako asistentka v týmu slavného amerického fotografa Stevena Kleina. Svoje studium fotografie završila magisterským titulem v oblasti módní fotografie na London College of Fashion. Aktuálně žije a tvoří v Praze.

Veronika Ruppert  

Novinářka a moderátorka programu Modeschau na Radiu Wave, která více než deset let systematicky mapuje český módní design a průmysl. Kromě Českého rozhlasu spolupracuje jako talent scout s magazínem Blue Paper a dalšími českými časopisy zaměřenými na módu. Je členkou České akademie designu, poroty Diploma selection Designbloku a působila jako módní kurátorka festivalu designSUPERMARKET. S neziskovou organizací Elpida spolupracuje v rámci OLD'S COOL už třetí rok, kromě módních přehlídek a výstav se podílela i na přípravách a realizaci mezigeneračních workshopů.  

  

 

Místo konání:

Bratislava, Hviezdoslavovo námestie

Datum:

Od: 3.10.2017
Do: 22.10.2017

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce