Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

9.8.2017 - 13.8.2017

4 živly: Víra

Letní filmový seminář 4 živly v Banské Štiavnici funguje již 19 let; každoročně přichází s jiným tématem, nejlepšími filmy a doprovodnými akcemi, které se k němu vážou, ale i zajímavými hosty a hostkami nejen z filmové oblasti. Na vše zmíněné se může divák těšit i letos a přestože aktuální téma - VÍRA - zní nadmíru vážně, 4 živly slibují spoustu zábavy.

Svět podle Daliborka je česko-slovenský film známého dokumentaristy Víta Klusáka, kterým výrazně vzbudil rozruch na čerstvě skončeném Mezinárodním filmovém festivalu Karlovy Vary. Portrét českého neonacisty uvedou 4 živly ve spolupráci s distribuční společností Filmtopia na Slovensku zcela poprvé, v české předpremiéře a za účasti tvůrců.

Kromě celovečerních filmů nabídnou 4 živly i několik krátkometrážních - blok archivních československých děl sestaví a uvede filmová teoretička Eva Filová a pásmo krátkých animovaných filmů přinese do Banské Štiavnice ze Žiliny Mezinárodní festival animace Fest Anča. Ještě delší cestu budou vážit experimentální filmy - jeden blok promítnou 4 živly ze 16 mm filmových pásů díky Mezinárodnímu festivalu krátkých filmů Brněnská šestnáctka, další ve spolupráci s PAF - Přehlídkou animovaného filmu Olomouc. K tematickému výběru dokumentárních filmů již tradičně přispěje Diana Tabakov z mezinárodně působící online platformy DAFilms.cz.

Místo konání:
Banská Štiavnica
Datum:

Od: 9.8.2017
Do: 13.8.2017

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce