Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

Všechny novinky

Začínají Colours of Ostrava

Colours of Ostrava je multižánrový mezinárodní hudební festival každoročně pořádaný od roku 2002 v Ostravě. Od roku 2012 se koná v úchvatném prostředí Dolních Vítkovic - bývalém areálu hutí, dolů a železáren. Program festival nabízí na 20 otevřených i krytých scénách - koncerty, diskuse, divadla, filmy, workshopy i výtvarné aktivity.

Mezi stovkami účinkujících jsou jako vždy zástupci snad všech myslitelných hudebních žánrů, od jazzmanů přes experimentátory všeho druhu, popové zpěváky až po tvůrce na bázi elektronické taneční hudby.

Na festival zavítá třeba zpěvačka LP, klavíristka a zpěvačka Norah Jonesová nebo triphopový projekt UNKLE, australští Midnight Oil a německá elektronická senzace Moderat, v sobotu na závěr festivalu pak funková legenda Jamiroquai a v české premiéře francouzští Justice. 

Novinkou je diskusní fórum Music Alarm, na kterém přislíbily účast i některé z největších hvězd festivalu, například frontman Midnight Oil Peter Garrett, jenž má za sebou i kariéru australského ministra životního prostředí, anebo saxofonista Donny McCaslin. Ten promluví o spolupráci s Davidem Bowiem na jeho posledním albu Blackstar.

 

FB festivalu zde