Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

Všechny novinky

Slavnostní předávání cen vítězům výtvarné soutěže Památníku Lidice

14.6. se na půdě ambasády ČR v Bratislavě uskuteční slavnostní předávání ocenění vítězům soutěže Památníku Lidice za účasti velvyslankyně České republiky J.E. Livie Klausové. Ocenění předá paní Ivona Kasalická z Památníku Lidice.

Původně národní výstava dětských prací se stala v roce 1973 výstavou mezinárodní a během své historie i dobře známou v celém světě. V posledních letech do soutěže přichází pravidelně více než 25 000 kvalitních výtvarných děl od dětí nejen z České a Slovenské republiky, ale také z dalších 60-70 států včetně tak vzdálených zemí jako jsou Čína, Japonsko, Filipíny, Indie, Keňa, Malajsie, Srí Lanka nebo Zimbabwe.

Slovenské školy letos zaslaly 2 570 prací z 132 organizací a bylo jim uděleno 138 ocenění, z toho 27 medailí (20 samostatných a 7 školám za kolekce) pro 53 organizací.

Ze slovenských škol zaujaly např. kolekce ze Soukromé ZŠ Galileo z Bratislavy, ZUŠ Holíč, ZUŠ P. Mudroňa Martin, ZUŠ Ladislava Stančeka Prievidza, ZUŠ Spišská Belá. Porotu také pobavil vtipný soubor menších kombinovaných technik z Občianske združenie art SLNEČNICE  z Bratislavy.