Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

Všechny novinky

Noc literatúry 2018

Příznivci kvalitní literatury jsou zváni na místa, kde se s knížkami běžně nesetkávají - a navíc do prostor, kam se běžně nedostanou, od zrekonstruované neobarokní vily až po prezidentský salonek na hlavní stanici. Série večerních čtení z knih evropských autorů se bude odehrávat na čtrnácti místech v okolí Štefánikovy ulice v Bratislavě. Ukázky z knih současných evropských autorů přečtou známí slovenští herci.

Série večerních čtení z knih evropských autorů se bude odehrávat na čtrnácti místech v okolí Štefánikovy ulice v Bratislavě. Ukázky z knih současných evropských autorů přečtou známí slovenští herci. Kromě Bratislavy se bude číst i v dalších 17 městech na Slovensku, a to v Banské Bystrici, Banské Štiavnici, Kežmarku, Košicích, Liptovském Mikuláši, Martině, Modre, Nitře, Piešťanech, Popradě, Považské Bystrici, Senci, Trenčíně, Trnavě, Žilině a Levicích. 

Vstup na čtení Noci literatúry je zdarma.

Noc literatúry připravuje České centrum v spolupráci se sdružením zahraničních kulturních institutů sítě EUNIC (European Union National Institutes for Culture), kulturními odděleními velvyslanectví a Zastoupením Evropské komise na Slovensku. 

Noc literatúry se koná zároveň i v jiných evropských městěch jako Praha, Vídeň, Budapešť, Lisabon atd.

Událost se uskuteční díky finanční podpoře Bratislavského samosprávného kraje a Ars Bratislavensis.

Viac informácií na FB stranke Noc litaratúry