Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

Všechny novinky

Letní shakespearovské slavnosti 2018

Festival se bude konat v termínu 4. 7. - 26. 7. 2018. Premiérově bude uvedena pražská inscenace HAMLET v režii Michala Vajdičky. Na programu bude po loňských vyprodaných představeních i tento rok KOMÉDIA OMYLOV v režii Romana Poláka, kterou uvidí diváci i v Praze. Představena bude také inscenace Jiřího Menzela VESELÉ PANIČKY WINDSORSKÉ.

Festival je nejstarší a největší divadelní přehlídkou pod širým nebem v Evropě, zaměřeným na uvádění děl Williama Shakespeara. Festival se poprvé konal v Bratislavě v roce 2001 na nádvoří VŠMU. Uvedena byla česká představení Zkrocení zlé ženy a Marná lásky snaha. V roce 2002 se Letní shakespearovské slavnosti přesunuly na Bratislavský hrad, kde byla uvedena hra Král Lear a opět i představení Marná lásky snaha z pražské produkce.

Brilantní Shakespearovy hry i jedinečná atmosféra letních večerů jsou od začátku mimořádně přitažlivé pro špičkové tvůrce a nadšené diváky. Jsou vždy svátkem divadla jako takového a navíc v netradičním open air prostoru Bratislavského hradu. Patří mezi nejoblíbenější události Kultúrneho leta. Vstup do hlediště od 20.00.

 

Víc informací najdete na: http://www.wshakespeare.sk