Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

Všechny novinky

Křehký Mikulov 2017

Již sedmý ročník festivalu Křehký Mikulov se uskuteční v termínu 26.– 28. května 2017 na mikulovském zámku. Návštěvníkům představí instalace sedmnácti designérů, studií a galerií i doprovodný program v neskutečné atmosféře mikulovské krajiny.

Na festivalu se představí v premiéře nové společné dílo pro galerii Křehký designérky Kláry Šumové a nově zvoleného ilustrátora roku Cen Czech Grand Design Michala Bačáka. Oceňovaní designéři představí unikátní koncept v kapli mikulovského zámku, který je inspirován náboženskou tématikou.

Vídeňská galerie Rauminhalt představí novinky rakouského designéra Patricka Rampelotta, zejména jeho unikátní lustry a totemy. Projekty Patricka Rampelotta i Kláry Šumové a Michala Bačáka zapadají plně do tématu letošního ročníku Křehkého Mikulova, kterým bude Lov a les. Toto téma se naplno projeví zejména v Gajdošově a Nástupním sále zámku, kde se představí v unikátní architektuře H3T architekti designérky Markéta Kratochvílová (čerstvá držitelka titulu Designér šperku roku Cen Czech Grand Design), Lucie Miklošová a Barbora Moravová. Jiří Pelcl představí soubor lesního skla, Dvojice Hák, Držmíšková představí sérii porcelánových mís, mezi dalšími hosty festivaly bude i bratislavská galerie Kabinet a další.

Bližší informace na www.krehky.cz nebo na FB Křehký.