Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

Všechny novinky

Karlovy Vary ožily filmem

Předáním prvních ocenění bude večer ve Velkém sále karlovarského Thermalu zahájen 52. ročník mezinárodního filmového festivalu. Zvaní hosté i fanoušci před hotelem pozdraví americkou herečku a producentku Umu Thurmanovou, která, stejně jako její krajan Casey Affleck, dostane Cenu prezidenta festivalu.

Hostem slavnostního ceremoniálu bude i americký skladatel James Newton Howard, osmkrát nominovaný na Oscara, který převezme Křišťálový glóbus za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii.

Vzápětí bude tento autor hudby k filmům Pretty Woman, Šestý smysl, Batman začíná či série Hunger Games na prostranství před Thermalem pohostinsky dirigovat Český národní symfonický orchestr. Zazní světová premiéra části jeho hudby k filmu Fantastická zvířata a kde je najít.

Zahajovacím snímkem osmidenního maratonu pěti set projekcí bude netradiční romantická komedie amerického režiséra Michaela Showaltera Pěkně blbě. Diváci se mohou těšit na 170 dalších filmových titulů včetně novinek Claire Denisové, Michaela Glawoggera či Václava Kadrnky.