Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

30.1.2020

Život za divadlo

Dokumentární film přibližuje pět mimořádných osobností ze slovenských divadelních dějin, které osudově poznačila vášeň k jejich profesi, ale i doba, ve které žili. V magickém prostředí divadelního archívu otevírají mladí odborníci a odbornice případy Oskara Nedbala, Viktora Šulce, Jána Jamnického, Magdy Husákové – Lokvencové a Blaha Uhlára. Tři z nich měli českou národnost.

12.2.2020

Vzájemná interakce Anny Daučíkové, Moniky Mitášové a Alice Koubovské

Střetnutí na výstavě Anna Duačíková 7 situací / 7 Situations bude mít formu chůze, která nás provede jednotlivými místnostmi výstavy. Cílem společného kráčení a rozhovorů mezi autorkou, kurátorkou a filozofkou bude hledání možných cest, jak danou "situaci" rozvinout dále. Interakce může inspirovat i ostatní účastníky k zapojení se do tvorby nových významů díla Anny Daučíkové.

13.2.2020

Uvedení knihy Alice Koubová Myslet z druhého místa

Alice Koubová představí téma své knihy Myslet z druhého místa prostřednictvím rozhovoru s filozofem Petrem Šourkem, redaktorem stanice Vltava ČRo. Autorka se snaží ukázat, že důsledky performativního obratu, který ve 20. století nastal v umění i ve filozofii nejsou pro filozofii fatální, ale obrozující.

17.1.2020    |    17.2.2020

1989 Sametová/ Nežná v Dubravke

Třicet let po "Sametové" nebo "něžné" revoluci a třicet let života ve svobodné společnosti. To je nepochybně dostatečný důvod k zamyšlení. Tento důležitý mezník v dějinách slovenského a českého národa připomene výstava fotografií 1989 Sametová / Něžná, sestavená fotografem Tomášem Pospěchem.

27.2.2020    |    27.1.2020

Michal Pavlíček Trio

Jeden z nejvýznamnějších českých rockových kytaristů Michal Pavlíček vystoupí se svým Triem opět na Slovensku. Bratislavský klub MMC se stane jednou z mála Slovenská zastávek jeho turné k novému albu Pošli to tam! Album, na kterém spolupracovali i Monika Načeva či Richard Müller, přináší 16 nových autorských skladeb jako jsou Anděl, Červánky anebo Pošli to tam.

27.2.2020

Mucha v klubu pod lampou

Nenechte si ujít koncert hudební skupiny Mucha z Brna, jejíchž lídrem je písničkářka Nikola Muchová. Kapela se do povědomí dostala díky svým provokativním písním oslavující mužskou neschopnost, genderovou nevyrovnanost, různé úchylky či menšinový tlak. V klubu pod lampou zaznějí její písně už 27. února od 19:00 hodin.

ČESKÁ CENTRA

České stopy

Novinky