Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

12.1.2017

Den, kdy zemřel Gagarin

Pražské Divadlo v Dlouhé hostuje poprvé v bratislavském divadle GUnaGU s hrou Viliama Klimáčka, držitele ceny Alfréda Radoka a dalších ocenění. Divadlo v Dlouhé nastudovalo už jeho čtvrtou hru. Tentokrát jde o sci-fi komedii Den, kdy zemřel Gagarin. Hra byla napsaná v rámci projektu „Ódy či frašky?“ a publikovaná ve sborníku EU očima dramatu, který inicioval Divadelní ústav v Bratislavě. Klimáček je momentálně nejhranějším autorem Divadla v Dlouhé, divadlo uvedlo jeho čtyři hry: Krajina s televízormi, Komunizmus, Závisláci a Deň, kedy zomrel Gagarin.

8.12.2016    |    24.2.2017

Vendula Knopová v Gandy gallery

Česká fotografka představí novou fotografickou sérii na téma Máš rád svadby? Ona si na tuto otázku odpovídá ne, a i proto se rozhodla založit si vlastní svatební agenturu Živijó. Tak zní námět výstavy jedné z nejúspěšnějších autorek mladší generace. Vystudovala módní fotografii a ta je i jejím hlavním tématem. V roce 2016 získala Grand Prix de Jury na mezinárodním festivale módy a fotografie v Hyéres (FR).

26.1.2017    |    16.4.2017

Uhľom, štetcom, skalpelom

Výstava Uhlem, štětcem a skalpelem představuje reprezentativní výběr prací na papíře od 17.století až po současnost ze sbírek Muzea uměni Olomouc. Na výstavě můžeme viděť díla starých mijstrů (Dirc van Delen, Johann Evangelist Holzer, Norbert Grunt a ďalší), umělců 19. století (Július Mařák, Vojtěch Hynais, Luděk Marold...), i nejvýraznějších postav českého umění 20. století, jako byli Jan Preisler, Alfons Mucha, Emil Fila, Jan Zrzavý, Mikuláš Medek a mnozí jiní. Výstava se bude konat na druhém poschodí Mirbachova paláce. Kurátor: Ivo Binder. Spolukurátor: Ladislav Daněk.

3.2.2017    |    17.2.2017

David Koller & Friends 2017

Slovenské turné barda českého rocku. David Koller & Friends je nejnovějším projektem, v rámci kterého vyšlo unikátní album cover verzí skladeb, které si z Kollerovy sólové tvorby vybrali nečekaní umělci: Katarzia, Korben Dallas, Vladimír 518 & Mike Trafik, Kato z Prago Union, Hentai Corporation, Android Asteroid či Ben Cristovao.

Kalendář

Kalendář

ČESKÁ CENTRA

Novinky

Galerie
Videa

Galerie

14. 11. 2016

architektúra

12. 09. 2016

Divadlo Kvelb v Bratislave

Pouličné divadlo Kvelb predstavilo bratislavskej verejnosti počas Staromestského kultúrneho leta predstavenie o Karlovi IV. s názvom "Kráľ a císar Karol IV. - Otec vlasti". Predstavenie sme pripravili v spolupráci s agentúrou CzechTourism.

20. 07. 2016

Výstava Na ceste na festivalu Pohoda

Reinstalace výstavy fotografií Milana Jaroše (Respekt) a Andreja Bána (týždeň), téma migrace, v průběhu festivalu Pohoda v Trenčíně.

20. 06. 2016

Setkání s novináři - cena Gratias agit

Setkání s novináři při příležitosti udělení ceny Gratias Agit Vladimíru Michalovi, zakladateli knihkupectví a vydavatelství Artfórum.

Videa

Video placehodler