Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

5.7.2016

Kateřina Chroboková na Bratislavském varhanním festivalu

Tradiční oblíbený letní varhanní festival přivítá tento rok také českou interpretku Kateřinu Chrobokovou/KATT s programem Organ goes Pop. Ve Velkém koncertním studiu Slovenského rozhlasu se představí s elektronickými varhany a zpěvem. V repertoáru má skladby od J. S. Bacha, A. Pärta, O. Messiaena.

5.7.2016    |    6.7.2016

Porucha - Vánoce ve Stalkville

Divadelní představení skupiny DPM pod režijním vedením české režisérky Petry Tejnorové. Zážitková hra spojuje virtuální realitu, imerzii, divadlo, performanci a site specific. Ve třech poschodích nevyužívaného domu v Bratislavě vznikne fiktivní svět zlé vánoční pohádky inspirované textem Falka Richtera. Premiéra bude 5. a 6. července, vždy ve 20.30. Termíny repríz jsou uvedeny dále.

9.7.2016

Čeští básníci v Literárním stanu na Pohodě

V Literárním stanu na Pohodě se mezi českými hosty představí básnici Petr Borkove, Jakub Řehák, Luboš Svoboda a Ladislav Zedník, kteří budou diskutovat o současné poezii a přednesou ukázky ze své tvorby.

28.7.2016    |    31.7.2016

Jan Foukal: Amerika

Film z produkce HBO Europe a Evolution Films, Amerika, natočil jako svůj celovečerní debut režisér Jan Foukal. Sám jako aktér s Čechokanaďankou Bárou Adler navštěvuje ve filmu lidi, kteří ve jménu trampských tradic hledají ve vlastní zemi lepší a svobodnější svět. Režisér uvede svůj film 28.7 v Žilině v klubu Kolečko; 29.7 na Nástupišti 1-12 v Topolčanech; 30.7 v OZ Zastávka Martin a 31.7 v KC Dunaj.

18.8.2016    |    21.8.2016

Festival Hvězdné noci v Bytči

Multižánrový městský festival, který sa zaměřuje zejména na film, hudbu a loutkové divadlo. V programu jeho druhého ročníku má významné postavení Karel Zeman. Na festivalu budou uvedeny tři jeho zdigitalizované filmy a zároveň i dokument o něm. Kromě toho je v programu také zařazena projekce filmu Vánoce s Alžbětou od českého režiséra Karla Kachyni v rámci herecké pocty Vladovi Mullerovi, který v tomto filmu ztvárnil hlavní roli.

13.7.2016

Toy_Box v Kunsthalle

Česká komiksová autorka a streetartistka Toy_Box se ve své tvorbě často zabývá aktivistickými tématy. Pro výstavu Strach z neznámého (Dům umění/Kunsthalle Bratislava) vytvořila dílo týkající se postoje české veřejenosti k utečencům. Při tvorbě díla autorka spolupracovala s lidmi z iniciativy Hlavák, kteří pomáhali utečencům na Hlavním nádraží v Praze. Na přednášce spojené s diskusí představí Toy_Box své přístupy k tvorbě.

Kalendář

Kalendář

Česká centra

Novinky

Galerie
Videa

Galerie

20. 06. 2016

Setkání s novináři - cena Gratias agit

Setkání s novináři při příležitosti udělení ceny Gratias Agit Vladimíru Michalovi, zakladateli knihkupectví a vydavatelství Artfórum.

01. 06. 2016

Slavnostní předávání prvních certifikátů z češtiny

V Českém centru jsme poprvé předávali certifikáty o úspěšném absolvování zkoušek z češtiny.

16. 05. 2016

Noc literatúry Bratislava 2016

11. mája sme v Bratislave zažili ďalšiu Noc literatúry a opať so skvelou atmosférou. foto: Michal Gorný

10. 05. 2016

Krištof Kintera v Kunsthalle LAB

Otevření výstavy Prirodzená nervozita Krištofa Kinteru v Kunsthalle LAB 5. května 2016

Videa

Video placehodler