Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

29.10.2019    |    22.11.2019

1989 Sametová něžná na Měsíci fotografie

Třicet let po "Sametové" nebo "něžné" revoluci a třicet let života ve svobodné společnosti. To je nepochybně dostatečný důvod k zamyšlení. Tento důležitý mezník v dějinách slovenského a českého národa připomene výstava fotografií 1989 Výstava je součástí Festivalu Svobody a Měsíci fotografie od 29.10. do 22.11. v Bratislavě.

27.9.2019    |    31.10.2019

David Těšínský: Fotka jako zbraň, fotka jako liék

Výstavu mladého českého fotografa Davida Těšínského tvoří kolekce tří desítek fotografií z jeho pestrých reportáží z domova i ze světa. Každá je silným příběhem, silnou emocí, drsnou výpovědí o světě. Za svou práci získal několikrát cenu Czech Press Photo a jeho fotky publikovali v časopisech The Sun a Le Monde.

19.9.2019

Nabarvené ptače

Nabarvené ptáče je příběhem desetiletého chlapce, kterého rodiče posílají k tetě na ukrajinský venkov, aby ho ochránili před nástrahami války. Černo-bílý snímek hovoří o bezprostředním vztahu mezi hrůzou a krutostí na jedné straně a nevinností a láskou na straně druhé. Film podle světového bestselleru Jerzyho Kośinského. V prostorech kina Lumiere můžete vidět výběr autorských fotografií Jana Dobrovského z natáčení filmu.

4.10.2019    |    1.12.2019

Rafani: O nevyvratitelnosti v zemi za obzorem - Narcis

Výstavní projekt skupiny Rafani, určený pro slovenského diváka, pracuje se společenskými a politickými reáliemi. Odkazuje na situaci středoevropského národa, specifické pojetí demokracie, nemožnost konsenzu či mediální realitu. Kdo je pozván sednout si za společný stůl? Kdo ví, co všechno může být pravdou? Víme jediné: Rovní si nejsme a pravdu máme všichni.

18.10.2019    |    19.10.2019

WhatCity? Město bez odpadu

V současnosti se často vyrábějí produkty s nízkou kvalitou a trvanlivostí, rozbijí se po roce až dvou, někdy se z nich už v době konzumace stane odpad, například když si otevřeme plechovku s pitím. Letošní ročník WhatCity? představí dva hosty z Institutu cirkulární ekonomiky a to Vojtěcha Voseckého, který vysvětlí projekt Circular Scan Praha. Soňa Jonášová zase představí projekt pro Využití CNG v městské dopravě města Brna.

15.10.2019    |    17.10.2019

Jiří Černý

Jednoho z nejznámějších českých hudebních publicistů a kritiků, Jiřího Černého, můžete zažít během tří večerů po sobě v Bratislavě. V úterý 15. října v knihkupectví Artforum na Kozí ulici probere portrét Leonarda Cohena a ve středu večer se zaměří na portrét Zuzany Navarové. Čtvrtek v klubu pod lampou bude patřit Ro (c) kování: komponovanému hudebně-slovnímu programu, ve kterém se bude mluvit nejen o hudbě.

ČESKÁ CENTRA

1989 Sametová nežná

Novinky