Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

25.3.2020    |    31.12.2020

Kino u vás doma

Kina jsou zavřená a vy máte akutní potřebu dobrého filmu?! Nestihli jste premiéru nebo si chcete nějaký kousek přehrát znovu? Na české verzi mezinárodního streamovacímu portálu DAFilms CZ objevíte přes 250 českých a slovenských filmů v dobré kvalitě a bez reklam. I další streamovací platforma Aerovod vám nabízí množství domácích či zahraničních filmů. Pokud si nedokážete vybrat sami, můžete se řídit jejich žebříčkem, který se mění podle sledovanosti, nebo doporučeními známých osobností. Platforma nabízí vyhledávání i podle témat. Nejen filmová klasika, ale i filmové novinky a dokumenty u vás doma. Zaběhněte si jen pro popcorn a můžete se dívat. Naše tipy: Vlastníci režiséra Jiřího Havelky, animák Dcera nominovaný na Oscara od Darii Kashcheevy a dokument Jiří Suchý - Lehce s životem se prát režisérky Olgy Sommerové.

17.3.2020    |    31.12.2020

E-knihovna má pořád otevřeno

Městská knihovna v Praze nabízí zdarma knihy ke stažení. V nabídce více než 1800 knih najdete nejen českou i světovou klasiku, ale také oceněná díla současných autorů, beletrii i poezii. Pokud máte čas a chuť začíst se do knížek, ke kterým jste se v posledních letech nedostali, projděte si nabídku a knížky si jedním kliknutím zdarma stáhněte, do počítače, čtečky nebo tabletu. E-knihovnu může okamžitě využívat kdokoliv, registrace není potřeba. Čekají na vás romány Radky Denemarkové, Miloše Urbana, Petry Hůlové nebo básnické sbírky Petra Borkovce, Ivana Martina Jirouse či Petra Hrušky. Přejeme vám hezké chvíle s e-knížkami!

18.3.2020    |    22.3.2020

Básne/ě v karanténe

Poezie léčí a spojuje - proto máte možnost zúčastnit se v těchto dnech speciálního online básnický festivalu Básně / ě v karanténě. Od středy 18.3. do neděle 22.3. se můžete těšit na každodenní live přenosy autorských čtení mnoha skvělých jmen současné poezie v českém a slovenském jazyce. Zpříjemníme si karanténu a nedostatek kulturního vyžití, nahlédneme do domovů našich oblíbených básníků a poetiek a vyslechneme si jejich aktuální texty!

5.3.2020    |    12.4.2020

Petr Stanický: Medzi/svety

Petr Stanický je sochařem v pravém slova smyslu, pro kterého materiál jako sklo, dřevo, lepenka, hlína nebo kov nepředstavuje hlavní tvůrčí jmenovatel, ale práce s ním je vždy podřízena autorskému záměru a uvažování. Jeho dílo vyniká minimalismem, geometrií a surovostí materiálů. Důležitý je pro něj site specific princip, respektující prostor a atmosféru.

26.3.2020    |    17.5.2020

Figuratív imperatív

Výstava prezentuje mnohé podoby aktuální figurální malby v evropském kontextu, které využívají fotografické médium jako vstupní data, první bránu k reflexi současného světa. Ukazuje kvalitní sestavu evropské figurální malby, která představuje silnou linii současného umění 21. století. A zároveň přináší výběr z rozsáhlé soukromé kolekce českého sběratele Roberta Runtáka.

6.2.2020    |    26.4.2020

Dýmová hora

Jak dnes v Praze žijí lidé bez domova? Kde bydlí, čím se zabývají, o čem sní? Někdy stačí odbočit z ulice, přelézt plot a ocitnout se uprostřed skryté periferie. Výstava představí jedno takové místo v Praze na Třebešíně, kterému jeho obyvatelé říkali Dýmová hora. Příběh Dýmové hory zaznamenal umělec Epos 257.

ČESKÁ CENTRA

České stopy

Novinky