Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

25.5.2017

Kulatý stůl k výstavě Adamčiak, začni!

Debata za účasti hudebního skladatele a hudebníka Jaroslava Šťastného (JAMU Brno) se uskuteční v souvislosti s retrospektivní výstavou významného intermediálního umělce Milana Adamčiaka, jedné z nejosobitějších postav (česko) slovenské umělecké scény. Výstava Adamčiak, začni! trvá do 2. července 2017.

22.5.2017

Iva Bittová & Čikori v Bratislavě, Žilině a Trnavě

Jedinečná Iva Bittová, moravská zpěvačka, houslistka, skladatelka a herečka, vystoupí s formací Čikori a Antonínem Fajtem 22.5. v Bratislavě, 23.5. v Žilině a 1.6. v Trnavě.

19.5.2017    |    15.6.2017

Martin Rajniš– Přirozená architektura

Profesor Martin Rajniš je jedním z nejvýznamnějších českých architektů. V posledních letech spolu se svým týmem zkoumá možnosti rozvoje architektury ohleduplné k lidem i přírodě. Outdoorová výstava fotografií architektonických realizací a návrhů na Hviezdoslavově náměstí bude pandánem k akcím Dnů architektury a designu a zároveň Bratislava Design Weeku.

31.5.2017

Přednáška k výstavě Nech šije!

Český historik Jiří Knapík bude mluvit o kultuře, životním stylu a odívání v letech 1945-1948 a Elena Londáková (Historický ústav SAV) se ve své přednášce bude věnovat nové generaci, hudbě, módě a životnímu stylu 60. let.

12.5.2017    |    31.5.2017

Jan Pohribný na Dnech fotografie v Levicích

10. ročník mezinárodního festivalu fotografie představí i tvorbu uznávaného českého autora Jana Pohribného, českého fotografa, umělce a pedagoga. Věnuje se zejména krajinářské fotografii a land-artu. Ve své fotografické tvorbě využívá jako tvůrčí postupy vícenásobnou expozici v kombinaci s pohybovou neostrostí. Spojuje nejen principy pohybu, výrazných barevných stop či monochromatických řešení, ale využívá také světelné malby, která „zviditelňuje“ energie zvolených přírodních lokalit či posvátných kamenů vztyčených lidskou rukou. Je držitelem titulu QEP (Qualified European Photographer).

4.5.2017    |    3.9.2017

Český a slovenský transport design škol

Výstava futuristických návrhů nejrůznějších dopravních prostředků je součástí projektu s názvem Design v pohybu aneb pohyb v designu 2015-2020. Do letošní výstavy v Bratislavě se zapojilo osm českých a slovenských vysokých škol, na kterých se průmyslový design studuje. Kurátory výstavy jsou prof. Peter Paliatka (odborný garant projektu) a doc. Miroslav Zvonek (autor projektu a editor katalogu).

Kalendář

Kalendář

ČESKÁ CENTRA

Novinky

Galerie
Videa

Galerie

14. 11. 2016

architektúra

12. 09. 2016

Divadlo Kvelb v Bratislave

Pouličné divadlo Kvelb predstavilo bratislavskej verejnosti počas Staromestského kultúrneho leta predstavenie o Karlovi IV. s názvom "Kráľ a císar Karol IV. - Otec vlasti". Predstavenie sme pripravili v spolupráci s agentúrou CzechTourism.

20. 07. 2016

Výstava Na ceste na festivalu Pohoda

Reinstalace výstavy fotografií Milana Jaroše (Respekt) a Andreja Bána (týždeň), téma migrace, v průběhu festivalu Pohoda v Trenčíně.

Videa

Video placehodler