Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

6.5.2016    |    26.6.2016

Krištof Kintera: Přirozená nervozita

Samostatná výstava v Kunsthalle LAB představí několik děl Krištofa Kintery z posledních sedmi let. Výběr kurátorky Niny Vrbanové se soustřeďuje na reflexe fenoménu přírody.

17.3.2016    |    31.7.2016

Strach z neznámého

Mezinárodní výstava v bratislavské Kunsthalle je reakcí na aktuální téma migrace. Jejím cílem je pomoci překonat bariéru nekomunikace. Vystavená díla domácích i zahraničních umělců a umělkyň se věnují uprchlíkům a našim vztahům k nim. Českými vystavujícími umělci budou Kateřina Šedá, Lukáš Houdek, Eliška Vrbová, Alena Foustková a umělecká skupina Nová věčnost (Pavel Karous, Helena Sequens, Adam Stanko). Kurátorkou výstavy je Lenka Kukurová.

2.6.2016    |    17.6.2016

Výstavy Svět podle Šaška a To je Řím na festivalu BRaK

Dvě výstavy propojené jménem ilustrátora Miroslava Šaška (1916-1980) budou součástí programu knižního festivalu BRaK. Šašek je světově uznávaným autorem, jeho knihy „To je…“ představující světové metropole sbíraly ceny po celém světě. Obě výstavy připravené pro Bratislavu nakladatelstvím Baobab a Nadačním fondem Miroslava Šaška představí poprvé Šaškovu tvorbu na Slovensku. Výstava „Svět podle Šaška“ je interaktivní, papírové moduly pracují s motivy autorových průvodců po světě a počítají s tvořivou aktivitou dětí i dospělých. Výstava „To je Řím“ je výstavou originálních prací Šaška pod kuratelou ilustrátora Juraje Horvátha. Vernisáž 2. června v 18.00 bude oficiálním otevřením třetího ročníku Bratislavského knižního festivalu.

4.6.2016

Kafka Band: Zámek

Součástí letošního ročníku bratislavského knižního festivalu BRaK bude noční koncert Kafka Bandu v klubu A4. Kapela zhudebnila Kafkův Zámek a dokresluje nálady knihy mnohažánrovým hudebním doprovodem s velkoformátovou projekcí kreseb z vydaného komiksu. Jádro Kafka Bandu tvoří spisovatel a performer Jaroslav Rudiš s výtvarníkem a muzikantem Jaromírem 99. Oba stihnou během festivalu představit i svou další tvorbu (Jaroslav Rudiš - Národní třída, Jaromír 99 - komiks Zátopek). Koncert jsme připravili ve spolupráci s Goethe institutem v Bratislavě.

Kalendář

Kalendář

Česká centra

Novinky

Galerie
Videa

Galerie

16. 05. 2016

Noc literatúry Bratislava 2016

11. mája sme v Bratislave zažili ďalšiu Noc literatúry a opať so skvelou atmosférou. foto: Michal Gorný

10. 05. 2016

Krištof Kintera v Kunsthalle LAB

Otevření výstavy Prirodzená nervozita Krištofa Kinteru v Kunsthalle LAB 5. května 2016

14. 04. 2016

Na ceste

Videa

Video placehodler