Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

16.8.2017

Pavel Nový uvede Bábu z ledu

Letní kino Bažant Kinematograf na bratislavské Magio pláži uvede úspěšný a kritiky ceněný film Bába z ledu českého režiséra Bohdana Slámy. Projekce proběhne za účasti představitele titulní role Broni, českého herce Pavla Nového.

20.8.2017

Letný večer v SNG s Konstantinou Hlaváčkovou

S výstavou Nech šije! se SNG rozloučí přednáškou zvláštního hosta - Konstantiny Hlaváčkové, historičky umění, která je kurátorkou sbírky textilu a módy Uměleckoprůmyslového muzea v Praze a specialistkou na historii textilu. Následovat bude závěrečné slovo kurátorek Zuzany Šidlíkové a Viery Kleinové.

1.8.2017    |    1.10.2017

Legiovlak

Sté výročí vzniku Československa připomene v deseti slovenských městech Legiovlak. Jde o repliku vlaku, v němž žili a cestovali českoslovenští legionáři. Legiovlak bude stát v Žilině, Dolním Kubíně, Popradu, Medzilaborcích, Humenném, Košicích, Zvolenu, Nitře, Trnavě a Bratislavě. Organizují: Československá obec legionářská, Ministerstvo obrany SR, ŽSR. Vstup volný. Foto: archiv Slovenského technického muzea Košice

18.8.2017

Po strništi bos - exkluzivní premiéra za účasti tvůrců

Slovenská premiéra nejnovějšího filmu tvůrčího tandemu Zdeňka a Jana Svěrákových proběhne na bratislavské Magio pláži v rámci letního kina Bažant kinematograf. Pozvání na bratislavskou premiéru přijali herci Tereza Voříšková a Ondřej Vetchý a režisér filmu Jan Svěrák.

1.8.2017    |    31.8.2017

Sofiina volba po česku

Putovní výstava představuje osudy 80 českých židovských dětí, které na podzim 1939 odjely do Dánska, kde se jich ujaly pěstounské rodiny. Děti v Dánsku prožily čtyři roky a doufaly, že se jim podaří odjet do Palestiny. V roce 1943 uprchly do Švédska a jejich životní cesty se rozešly na 70 let.

15.6.2017    |    30.9.2017

Vítězové soutěže památníku Lidice v Košicích a Piešťanech

Mezinárodní dětská výtvarná výstava Lidice (MDVV Lidice) byla založena v roce 1967 k uctění památky dětských obětí z české obce Lidice, zavražděných německými nacisty, a všech dalších dětí, které zahynuly ve válečných konfliktech. Soubor oceněných prací 44. ročníku soutěže bude přes léto vystaven v Košicích a Piešťanech.

Kalendář

Kalendář

ČESKÁ CENTRA

Novinky

Galerie
Videa

Galerie

14. 11. 2016

architektúra

12. 09. 2016

Divadlo Kvelb v Bratislave

Pouličné divadlo Kvelb predstavilo bratislavskej verejnosti počas Staromestského kultúrneho leta predstavenie o Karlovi IV. s názvom "Kráľ a císar Karol IV. - Otec vlasti". Predstavenie sme pripravili v spolupráci s agentúrou CzechTourism.

20. 07. 2016

Výstava Na ceste na festivalu Pohoda

Reinstalace výstavy fotografií Milana Jaroše (Respekt) a Andreja Bána (týždeň), téma migrace, v průběhu festivalu Pohoda v Trenčíně.

Videa

Video placehodler