Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

15.3.2017

Metropole jinak

Společná prezentace netradičních pozoruhodností Prahy a Bratislavy za účasti spoluautora knihy 111 míst v Praze, která musíte vidět, Matěje Černého a Ivora Švihrana a Pavlíny Morháčové z projektu M_P_BA.

24.2.2017    |    26.2.2017

Takový je život na filmovém festivalu 4 živly

Na konci února se můžete vypravit do Banské Štiavnice na prodloužený víkend s hranými, dokumentárními i animovanými filmy, zajímavými hosty a kvalitní hudbou. České centrum Bratislava do programu přispívá němým filmem Takový je život. Projekci doplní živá hudba. Sociální drama inspirované Zolovým románem Zabiják se díky progresivnímu filmovému vyprávění dostalo do zlatého fondu filmů němé éry.

21.2.2017

Marek Šindelka: Únava materiálu

Setkání se spisovatelem. Dlouho očekávaný román Marka Šindelky, nositele Ceny Jiřího Ortena a Magnesie Litery za prózu, reaguje na aktuální téma migrace. Popisuje cestu dvou bratrů ze země ohrožené válkou do Evropy. Jejich trasy se záhy rozdělí a každý pokračuje na vlastní pěst: bez mapy, bez spojení, bez kontaktu. Sledujeme složitou a bolestnou „cestu na sever“, zároveň s tím však čteme knihu o Evropě viděné zvenčí. O Evropě, připomínající velký fungující stroj. Jediné, co tu proti němu stojí, je zranitelné lidské tělo. Tělo vykořeněného člověka, redukovaného na problém, na statistický údaj, na materiál.

26.1.2017    |    16.4.2017

Uhlem, štětcem, skalpelem

České centrum Bratislava zve společně s Galerií města Bratislavy na výstavu Uhlem, štětcem a skalpelem, která představuje výběr špičkových prací kreslířského umění ze sbírek Muzea umění Olomouc. Na výstavě uvidíte díla starých mistrů, umělců 19. století (Julius Mařák, Vojtěch Hynais, Luděk Marold), i nejvýraznějších postav českého umění 20. století (J. Preisler, A. Mucha, E. Fila, J. Zrzavý, M. Medek, A. Šimotová, K. Malich a další). Výstava bude probíhat v Mirbachově paláci a jejím kurátorem je Ivo Binder.

8.12.2016    |    24.2.2017

Vendula Knopová v Gandy gallery

Česká fotografka představí novou fotografickou sérii na téma Máš rád svadby? Ona si na tuto otázku odpovídá ne, a i proto se rozhodla založit si vlastní svatební agenturu Živijó. Tak zní námět výstavy jedné z nejúspěšnějších autorek mladší generace. Vystudovala módní fotografii a ta je i jejím hlavním tématem. V roce 2016 získala Grand Prix de Jury na mezinárodním festivale módy a fotografie v Hyéres (FR).

Kalendář

Kalendář

ČESKÁ CENTRA

Novinky

Galerie
Videa

Galerie

14. 11. 2016

architektúra

12. 09. 2016

Divadlo Kvelb v Bratislave

Pouličné divadlo Kvelb predstavilo bratislavskej verejnosti počas Staromestského kultúrneho leta predstavenie o Karlovi IV. s názvom "Kráľ a císar Karol IV. - Otec vlasti". Predstavenie sme pripravili v spolupráci s agentúrou CzechTourism.

20. 07. 2016

Výstava Na ceste na festivalu Pohoda

Reinstalace výstavy fotografií Milana Jaroše (Respekt) a Andreja Bána (týždeň), téma migrace, v průběhu festivalu Pohoda v Trenčíně.

20. 06. 2016

Setkání s novináři - cena Gratias agit

Setkání s novináři při příležitosti udělení ceny Gratias Agit Vladimíru Michalovi, zakladateli knihkupectví a vydavatelství Artfórum.

Videa

Video placehodler