Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

29.6.2017    |    2.7.2017

Fest Anča 2017: Happy End, Superbia a Večerníčky

Mezinárodní festival animace Fest Anča se bude už podesáté konat v Žilině: v kulturním centru Stanica Žilina-Záriečie, v podmanivých prostorách Bábkového divadla, Nové synagogy, v Městském divadle a na Hlinkově náměstí. Kromě filmů od českých umělců uvedených v soutěžním programu se česká stopa objeví i v podobě série Večerníčků, která bude mapovat jejich vývoj od šedesátých let do současnosti.

15.6.2017    |    18.6.2017

Vlnoplocha - československý divadelný festival v Banské Štiavnici

Divadelní festival VLNOPLOCHA spojuje to nejlepší z česko-slovenského progresivního autorského divadla a genia loci Banské Štiavnice. Dobré aktuální divadlo chce představit i "kolemjdoucímu" kulturnímu návštěvníkovi Štiavnice. Není pouze divadelní přehlídkou, ale festivalem s typickým festivalovým životem.

1.6.2017    |    30.6.2017

Fotografie Michaela Komma na výstavě Civilizácia ohrozuje civilizáciu

Fotografická výstava v rámci Mezinárodního divadelního festivalu Slovenského národního divadla Eurokontext.sk. Festival má charakter bienále a v rámci mezinárodních divadelních festivalů patří k největším na Slovensku. Ústřední téma letošního ročníku - Civilizace ohrožuje civilizaci - se promítá také ve fotografiích oslovených fotografů ze zemí V4.

24.5.2017    |    28.7.2017

Zorka Ságlová v Gandy gallery

Bratislavská Gandy gallery v rámci retrospektivní sólo výstavy představí veřejnosti výběr klíčových děl reprezentujících základní námětové okruhy a cykly tvorby české umělkyně Zorky Ságlové (1942–2003). Kromě malířské a textilní tvorby byla i průkopnicí land-artu a organizátorkou happeningů, které čeřily zatuchlý vzduch normalizačního ČSSR.

15.6.2017    |    30.9.2017

Vítězové soutěže památníku Lidice v Košicích a Piešťanech

Mezinárodní dětská výtvarná výstava Lidice (MDVV Lidice) byla založena v roce 1967 k uctění památky dětských obětí z české obce Lidice, zavražděných německými nacisty, a všech dalších dětí, které zahynuly ve válečných konfliktech. Soubor oceněných prací 44. ročníku soutěže bude přes léto vystaven v Košicích a Piešťanech.

4.5.2017    |    3.9.2017

Český a slovenský transport design škol

Výstava futuristických návrhů nejrůznějších dopravních prostředků je součástí projektu s názvem Design v pohybu aneb pohyb v designu 2015-2020. Do letošní výstavy v Bratislavě se zapojilo osm českých a slovenských vysokých škol, na kterých se průmyslový design studuje. Kurátory výstavy jsou prof. Peter Paliatka (odborný garant projektu) a doc. Miroslav Zvonek (autor projektu a editor katalogu).

Kalendář

Kalendář

ČESKÁ CENTRA

Novinky

Galerie
Videa

Galerie

14. 11. 2016

architektúra

12. 09. 2016

Divadlo Kvelb v Bratislave

Pouličné divadlo Kvelb predstavilo bratislavskej verejnosti počas Staromestského kultúrneho leta predstavenie o Karlovi IV. s názvom "Kráľ a císar Karol IV. - Otec vlasti". Predstavenie sme pripravili v spolupráci s agentúrou CzechTourism.

20. 07. 2016

Výstava Na ceste na festivalu Pohoda

Reinstalace výstavy fotografií Milana Jaroše (Respekt) a Andreja Bána (týždeň), téma migrace, v průběhu festivalu Pohoda v Trenčíně.

Videa

Video placehodler